Zapraszamy do Domu Wczasowego "Danusia" Komfortowe pokoje z łazienkami Smaczne wyżywienie Wspaniałe miejsce na wypoczynek

 Poniżej przedstawiamy kilka z wielu atrakcji, które czekają na Państwa w Rabce i jej okolicach

 

 

 

W okresie letnim polecamy piesze wycieczki korzystając z wielu znakowanych szlaków turystycznych i rowerowych wiodących w Gorce i Beskid Wyspowy. Niedaleko znajduję się szczyt Maciejowa, do którego prowadzi szlak z pięknymi widokami.

 

 

 

  

 W odległości 20 minut znajduje się Park Zdrojowy, to piękne miejsce położone w centrum uzdrowiska, w latach 2010-2011 została przeprowadzona kompleksowa rewitalizacja tego terenu. Prócz pięknej przyrody i odpoczynku od miejskiego zgiełku, Park oferuje również możliwość aktywnego wypoczynku. Przebiega tu wiele tras spacerowych, szlaków turystycznych, zimą otwierana jest trasa narciarstwa biegowego. W centrum Parku znajduję się Pomnik Jana Pawła II - turysty, przy którym rozpoczyna się Szlak Papieski W Beskidzie Wyspowym. W środkowej części Parku znajdują się zmodernizowane korty tenisowe z trybunami dla widowni, kabinami dla zawodników i stanowiskami sędziowskimi. We wschodniej części Parku zainstalowana jest ogólnodostępna siłownia na wolnym powietrzu oraz urządzenia do ćwiczeń na ścieżce zdrowia. W Parku znajduje się również najnowocześniejszy w skali Małopolski Skate i Trial Park a także boiska do gry w siatkówkę plażową i odnowiona kręgielnia na świeżym powietrzu. Jeśli chodzi o najmłodszych, są dla nich dwa place zabaw wyposażone w nowe, atrakcyjne budowle i urządzenia w żywych kolorach. Osoby odwiedzające Park mogą spędzić miło czas na polu do mini-golfa, oraz w parkach linowych a także jest możliwość wypożyczenia gokartów i pojeżdżenia nimi po parku. Na ternie Parku znajduje się Zola Park, który proponuje rozrywki takie jak paintball, segway, quady i hulajnogi. W czasie wakacji, na placu w centrum Parku odbywają się różnego rodzaju imprezy i spotkania. W altanie "Pod Grzybkiem" organizowane są wieczorki taneczne i koncerty

W Parku Zdrojowym znajduje się kompleks Pijalni Wód Mineralnych i Tężni Solankowej. Są to drewniane pawilony w kształcie rotund. W jednym z nich mieści się sala, gdzie oferowany jest szeroki wybór wód leczniczych. W drugim funkcjonuje ogólnodostępna Tężnia - inhalatorium na wolnym powietrzu. Środek Tężni stanowi kolumna obudowana drewnianym rusztem, który wypełniony został gałązkami tarniny. Ze znajdującego się w pobliżu odwiertu "Helena" solanka transportowana jest na szczyt kolumny a opadając rozpryskuje się na gałęziach i tworzy wokół solankowy mikroklimat. Korzystanie z tężni polega na spacerowaniu wokół kolumny i wdychaniu solankowego aerozolu. Przenikające przez błony śluzowe dróg oddechowych i skórę mikroelementy korzystnie wpływają na układ odpornościowy.

 

 

Rabcio

Warto odwiedzić Teatr Lalek "Rabcio"- powstał jako teatr amatorski dla dzieci przebywających w sanatoriach w Rabce, początki teatru sięgają 1949 roku. Przez lata teatr zyskał    widownie nie tylko w Rabce ale i w całej Polsce. Przedstawienia są adresowane zarówno do dzieci jak i dorosłych. Aktorzy stosują urozmaiconą technikę lalkową, używają prostych  kukieł, jawajek, pacynek. W Rabce znajduję się również Kino Śnieżka, które zostało wyremontowane i można teraz w nim oglądać najnowsze produkcje filmowe.

 

 

 

 

W odległości 40 min marszu znajduje się Rodzinny Park Rozrywki Rabkoland – magiczne miejsce dla całej rodziny, uważane przez wielu fachowców branży parków rozrywki za najsympatyczniejszy i najlepiej zorganizowany park rozrywki w Polsce. Znajduję się w nim wiele atrakcji takich jak: karuzele, kolejki dla dzieci, ogromny zadaszony rurapark, gokarty, samochodziki, pontony, konwój wodny, Dom śmiechu a także Pałac strachu - Straszny Dwór, Muzeum Rekordów i Osobliwości, Muzeum Orderu Uśmiechu, Dom do góry nogami oraz Cyrk Wielki z animatronicznymi cyrkowcami.

 

 

 

W sezonie zimowym zachęcamy do odwiedzenia lodowiska, toru saneczkowego lub jednego z wielu wyciągów narciarskich znajdujących się na tym terenie. Oferujemy również usługi kompleksowe w postaci nauki jazdy na nartach, dowozu do wyciągów oraz zaopatrzenia w odpowiedni sprzęt narciarski.

 

 

 

 

 

Amfiteatr

Rabczański amfiteatr, zwany także muszlą koncertową znajduje się przy ulicy Chopina i przylega do deptaku spacerowego prowadzącego do fontanny ze słoniami. Obiekt służy mieszkańcom i gościom już ponad 40 lat. W latach 2011 - 2012 przeszedł kompleksową modernizacje, dzięki której zyskał zadaszenie nad częścią dla widowni oraz został przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na widowni zasiąść może ponad 800 osób. Muszla koncertowa stanowi centrum wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych w Uzdrowisku. W planie imprez znaleźć można atrakcje dla całej rodziny - koncerty, spektakle i konkursy. Są to m.in Rabczańska Majówka i Sylwester, występy kabaretów, Festiwal Piosenki Przedszkolnej. Latem na scenie amfiteatru odbywa się Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych, podczas którego swój folklor prezentują dzieci z różnych regionów górskich oraz cykliczne występy teatralne dla najmłodszych w Ramach Wakacyjnego Festiwalu Bajek.

 

 

(Źródła: rabka.pl, bit-bort.pl, rabkoland.pl, atrakcjedzieciece.pl,  )

Dom Wczasowy "Danusia" © 2013, designed by WZ